یک چهارم موقوفات کشور در استان تهران است

استان ها تهران

شمیرانات- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: یک چهارم موقوفات کشور در استان تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا محمدزاده بعد از ظهر سه شنبه در نشست تخصصی وقف که با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران، عزت الله خان‌محمدی فرماندار شمیرانات و تعدادی دیگر از مسئولین اوقاف در سرداب امامزاده صالح(ع) برگزار شد، طی سخنانی بر تامین امنیت بقاع متبرکه تاکید کرد و گفت: برای راه اندازی دوربین های مدار بسته در استان تهران حدود ۶ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

وی با بیان این که یک چهارم موقوفات کشور در استان تهران است، گفت: ماموریت ذاتی اوقاف، اجرای نیت واقف است و برای افزایش درآمد اقتصادی و تامین نیت واقف ۸۶ پروژه توسط اوقاف در استان تهران اجرا می شود، که سبب ۶۰۰ میلیارد ارزش افزوده عاید موقوفات خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران سپس به فعالیت های قرآنی این اداره کل اشاره کرد و افزود: ۵۰۰۰ دانشجوی علوم قرآن و معارف اسلامی در مقاطع مختلف داریم.

محمدزاده سپس از تامین هزینه تحصیل دانشجویان یتیم در استان تهران خبر داد و گفت: ۳۱۳ بقعه در استان تهران داریم که ۱۱۷ بقعه نیاز به بازسازی دارند و در سال جاری تخریب و بازسازی ۴۰ بقعه شروع شده است، در کل استان تهران متاسفانه ۱۰۰ بقعه مخروبه داریم.

https://www.mehrnews.com/news/4164480/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *