هفته وحدت تجلی اخوت مسلمانان جهان است

استان ها گلستان

گرگان- علمای اهل سنت در گفتگو با مهر تاکید کردند هفته وحدت، هفته برکت و تجلی اخوت مسلمانان است.
به گزارش خبرنگار مهر، با فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد با سعادت نبی اکرم (ص) گلستان، نگارستان ایران زمین و نماد وحدت اسلامی بار دیگر سراسر شور و نشاط شده و اقوام شیعه و سنتی در ایران کوچک این ایام وحدت آفرین را در کنار یکدیگر جشن می گیرند.

به مناسبت هفته وحدت اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان ۱۶ برنامه از جمله همایش قرآنی ویژه هفته وحدت، کرسی تلاوت و تفسیر قرآن، همایش وحدت و … تحت عنوان کاروان قرآنی منادیان وحدت در شهرهای مختلف استان گلستان برگزار می کند.

نماینده ولی فقیه در گلستان و استاندار گلستان هم در پیامی مشترک فرا رسیدن این ایام را به اقوام مختلف گلستان تبریک گفتند. در بخشی از این پیام آمده است: «بی‌تردید میلاد پیامبر صلح و مهربانی، نقطه اتصال تمامی مسلمین و زمینه اتحاد و نوع دوستی است و ملت‌های مسلمان باید این اتفاق فرخنده را به فال نیک گرفته و از آن در مسیر برادری و زندگی مسالمت‌آمیز بهره جویند. اینجانبان ضمن تبریک ایام فرخنده هفته وحدت به تمامی گلستانی‌ها، امیدواریم همدلی و وحدت موجود در استان به عنوان بزرگترین یادگار نبی مکرم اسلام بتواند همچون گذشته زمینه‌ساز توسعه استان در بخش‌های مختلف باشد و گلستان در آینده‌ای نزدیک به استانی شاخص از نظر رشد و پیشرفت در کشور تبدیل شود.»

اساس دین اسلام وحدت کلمه است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: هفته وحدت هفته برکت و اخوت بین تمام مسلمانان جهان است.

حاج آخوند عبد الواسط نوریزاد افزود: اساس دین و مذهب اسلام مربوط به توحید و کلمه وحدت است و بعد از ایمان به خداوند به مسلمانان تکلیف شده است که وحدت خود را حفظ کنند.

  1. وی اظهار کرد: پیامبر اکرم که از مدینه هجرت کردند اولین کاری که کردند این بود که وحدت بین انصار و مهاجرین را برقرار کردند بنابراین نتیجه می‌گیریم وحدت در دین مبین اسلام و بین مسلمانان از اهمت ویژه‌ای برخوردار بوده است.
  2. امام‌جمعه گنبدکاووس گفت: چندین بار سعی کردند وحدت بین علمای شیعه و سنی را خدشه‌دار کنند اما همیشه مأیوس می‌شوند چراکه اساس دین اسلام وحدت است و استان گلستان حرف‌های زیادی در زمینهٔ وحدت برای گفتن دارد.

دشمن وحدت مسلمانان را هدف گرفته است

وی افزود: دنیای کفر و استکبار جهانی سعی می کنند بین مسلمانان ایجاد تفرقه کنند و اختلاف مذهبی و قومی راه بیندازند پس بر ما مسلمانان لازم است بین شیعه و سنی فرقی نگذاریم چراکه همه مسلمان هستیم و دشمن اسلام را هدف قرار داده است.

نوریزاد ادامه داد: خدارا شاکریم در استان گلستان وحدت به معنای واقعی کلمه موجود است و منویات رهبر معظم انقلاب و رهنمودهای رهبری جامه عمل پوشانده شده است.

آق ایشان آخوند اولیایی یکی دیگر از علمای اهل سنت که در روستای چنارلی ساکن است هم در این رابطه اظهار کرد: وحدت عامل اقتدار و عزت امت مسلمان و عامل عظمت و اقتدار ﺍﺳﻼﻡ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﮐﻔﺮ و ﻧﻔﺎﻕ ﻭ ﺍﺧﺘﻼﻑ است.

  • وی با بیان اینکه ﻭﺣﺪﺕ، ﮐﺸﺘﯽ ﻧﻮﺡ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺗﻔﺮﻗﻪ، ﺗﺎﺯﯾﺎﻧﻪ ﻋﺬﺍﺏ ﺍﻟﻬﯽ است، اظهارکرد: ﺍﻣﯿﺪواریم ﺩﺭ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﺷﯿﺎﻃﯿﻦ، ﺑﺬﺭ ﻧﻔﺎﻕ ﻭ ﺗﻔﺮﻗﻪ ﻣﯽ ﭘﺎﺷﻨﺪ ﺗﺎ ﺩﺭ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ های ﻣﻘﺪﺱ ﺍﺳﻼمی، ﺩﺭﺧﺖ ﺩﺷﻤﻨﯽ ﭘﺮﻭﺭﺵ ﺩﻫﻨﺪ، ﺑﺎ ﺑﯿﺪﺍﺭﯼ ﻭ ﯾﺎﺩ ﺁﻭﺭﯼ ﺳﺨﻨﺎﻥ ﻭﺣﺪﺕ ﺑﺨﺶ ﺭﺳﻮﻝ ﺧﺪﺍ، ﻧﻘﺸﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﻮﻡ ﺍﺳﺘﮑﺒﺎﺭ، ﻧﻘﺶ ﺑﺮ ﺁﺏ شود.
  • این روحانی اهل سنت اظهار کرد: در سایه برکت و وجود هفته وحدت، ﺧﺪﺍ ﺟﻮﯾﺎﻥ ﻭﺣﺪﺕ ﺍﻧﺪﯾﺶ ﺑﺮﮔﺮﺩ ﻗﺮﺁﻥ ﻭ ﺳﻨﺖ ﻫﻤﺎﻫﻨﮓ می شوند.

وی ادامه داد: تنها راه انسجام ﺍﻣﺖ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺍﻋﺘﺼﺎﻡ ﺑﻪ ﻗﺮآﻥ کریم ﻭ ﺳﻨﺖ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﮐﺮﻡ (ص) وﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﻫﺎﯼ ﺍﻫﻞ ﺑﯿﺖ (ع) و ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ (ص) بوه که ﺑﺪﺑﯿﻨﯽ، ﺳﻮﻇﻦ، ﺍﺧﺘﻼﻑ و ﻧﻔﺎﻕ را ﺍﺯ ﺑﯿﻦ خواهد برد.

آخوند اولیایی با امید به روزی که همه مسلمانان به وحدت و محبت دست پیدا کنند، افزود: ﺗﺤﺮﯾﮏ ﮔﺮﻭﻩ ﻫﺎﯼ ﺗﻨﺪ ﺭﻭ ﻭ ﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﻭ ﮐﺸﺘﺎﺭ ﻓﺠﯿﻊ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﯽﺩﻓﺎﻉ، ﻫﻤﭽﻮﻥ اعمالی ﮐﻪ شجره خبیثه ﺩﺍﻋﺶ ﻭ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺮﺗﮑﺐ ﻣﯽ شدند، ﮐﺎﺭﯼ اﺳﺖ که ﺑﺮ ﺧﻼﻑ ﺁﯾﯿﻦ ﺻﻠﺢ، ﺩﻭﺳﺘﯽ ﻭ محبتی است که ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﺍﺳﻼﻡ ﻧﻮﯾﺪ ﺑﺨﺶ ﺁﻥ ﺑﻮﺩﻧﺪ.

https://www.mehrnews.com/news/4161237/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *