مرگ ۱۱ نفردرکردستان براثر گازگرفتگی

استان ها

همایون پور پزشکی قانونی کردستان

سنندج- مدیرکل پزشکی قانونی کردستان از مرگ ۱۱ نفر در استان بر اثر گازگرفتگی در ۹ ماهه امسال خبرداد و گفت: در مجموع معاینات اجساد در مراکز پزشکی قانونی استان ۱۲.۹ درصد رشد داشته است.
غلامرضا همایون پور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه معاینات اجساد در مراکز پزشکی قانونی استان در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۲.۹ درصد رشد داشته است، گفت: مرگ ناشی از حوادث کار دراستان دراین۹ ماهه نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۵، ۲۵ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه در۹ ماهه امسال ۸هزار و ۱۸۱ نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، عنوان کرد: این تعداد نسبت به ۸هزار و ۱۴۴نفر مدت مشابه سال قبل رشد ۴ درصدی داشته است

وی ادامه داد: از کل مراجعه کنندگان ۹ ماهه امسال ۵ هزار و ۹۸۳نفر مرد و ۲ هزار و ۱۹۸نفر دیگر زن بودند این در حالی است که از کل مراجعه کنندگان ۹ ماهه سال قبل۵ هزار و ۹۲۸ نفر مرد و ۲ هزار و ۲۱۶ نفر دیگر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان از مرگ ۱۱ نفر دراستان براثر گازگرفتگی در ۹ ماهه امسال خبرداد و اظهار داشت: ۲ نفر زن و ۹ نفر مرد دراستان دراین مدت براثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند که این تعداد نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته تغییری نکرده است.

همایون پور اضافه کرد: در این مدت ۷ مرد هم براثر برق گرفتگی جان خود را ازدست دادند که این تعداد نسبت به ۹ ماهه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

وی ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ سازی بهتر در بین مردم در خصوص جلوگیری از مرگ و میر بر اثر گازگرفتگی، عنوان کرد: انتظار می رود که در این راستا از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای در استان کردستان به شکل بهتری بهره برداری شود.

https://www.mehrnews.com/news/4207576/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *