افزایش قدرت دفاعی وطراحی ناوها مهم ترین دستاورد ساخت ناو«سپر» است

استان ها گیلان

انزلی-رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع مهم ترین دستاورد اجرای پروژه ناو « سپر» را افزایش قدرت دفاعی و ورود به عرصه طراحی و بهینه سازی انواع ناوها و تکمیل زنجیره آموزشی اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، امیردریادار امیر رستگاری پیش ازظهر در مراسم الحاق ناو موشک‌ انداز «سپر» اظهار کرد: مراحل طراحی، ساخت و تجهیز ناو «سپر» بر اساس نیاز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دستور کار سازمان دریایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کلیه مراحل طراحی و ساخت بدنه این ناو طی چهار سال انجام شده است، افزود: این طراحی مطابق تأمین ساخت و راه‌اندازی بیش از ۶۵ سامانه مکانیکی و تأسیساتی، برق و الکترونیک و مخابرات هدایت و با صرف یک‌ میلیون و ۴۰۰ هزار ساعت کار و انجام بیش از ۱۰ هزار فعالیت اجرایی ممکن شده است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: ۷۷ دوره آموزشی، بیش از ۱۵ هزار ساعت آموزش تئوری در اجرا و آزمایش ناو «سپر» در سطوح سطح سازمانی، میانی و کارخانه‌ای برای کارکنان این ناو برگزار شده است.

  • وی در ادامه با بیان اینکه در این ناو فناوری‌های نوین و بومی بکار رفته است، تصریح کرد: سامانه رادار کنترل آتش پیشرفته، سامانه رادار سطحی، سامانه رادار پیشرفته، سامانه هدایت آتش موشک و توپخانه و سامانه جنگ‌های الکترونیکی و مخابراتی امن یکپارچه، سامانه کنترل مانیتورینگ جامع و پروانه بهینه‌سازی شده و موتورهای دیزل بهینه‌سازی شده بومی هستند.
  • امیر دریادار رستگاری مهم‌ترین دستاوردهای اجرای این پروژه را افزایش قدرت دفاعی، ورود به عرصه طراحی و بهینه‌سازی انواع ناوهای موشک‌انداز، تکمیل زنجیره آموزشی نیروی دریایی ارتش راهبردی جهت تکمیل دوره‌های دانشگاه افسری حضرت امام (ره) و درجه‌داران مرکز آموزش‌های تخصص دریایی دریای خزر اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آمادگی لازم نسبت به طراحی، ساخت و تأمین تجهیزات دریایی دارد، گفت: تقویت روحیه خودباوری و اتکا بر فناوری‌های نوین، کسب دانش نوین و تجهیز ناوهای موشک‌انداز، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم، رسوخ دانش و تربیت نیروی انسانی متخصص از دیگر دستاوردهای این ناو موشک‌انداز است.

https://www.mehrnews.com/news/4163843/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *